Upravni odbor
Milena Anđelkov
Predsednica Upravnog odbora ULS
Nataša Labović
Dipl. defektolog-logoped, spec. rehabilitacije i socioterapije
Dipl. defektolog-logoped, spec. rehabilitacije i socioterapije
Od 2014. do decembra 2022. godine je bila na funkciji predsednika Udruženja logopeda Srbije. Od decembra 2022. je član Upravnog odbora ULS.
Svoje radno iskustvo je sticala u Zavodu za psihofiziološke poremećaje i govornu patologiju “Prof. dr Cvetko Brajović” i u Domu zdravlja Beograd.
Od 2014. osniva i vodi Razvojni centar Ekspresiva u Beogradu.
U kontinuitetu izlaže na stručnim skupovima ULS i drugih organizacija. Autor je tehnike "Modulacija intonacije glasa u tretmanu mucanja". Autor je više desetina naučnih i stručnih radova, saradnik internet portala i magazina.
Autor je knjige logopedskih pesama “Vesna i cipela tesna”, izdavača ”Laguna”. Knjiga je namenjena roditeljima, logopedima, vaspitačima i svima onima koji rade sa decom. Autor je priručnika za logopede "Artikulacija glasova srpskog jezika: od A do Š", zbirke logopedskih priča za razumevanje govora i jezika "Vuk Kruškan" (2024) i "Logomućkalice" - priručnika za rad sa decom predškolskog i ranog školskog uzrasta (2024).
Stručni konsultant u "Moj Lab" u Crnoj Gori.
Doc. dr Bojana Drljan
Docentkinja Fakulteta za specijalnu edukaciju i rehabilitaciju (FASPER)
Doc. dr Bojana Drljan rođena je u Kotoru (Crna Gora). Osnovnu školu i gimnaziju završila je u Herceg Novom, kao i nižu muzičku školu – odsek gitara i solfeđo. Diplomirala je 2001. godine na studijskom smeru Logopedija, Defektološki fakultet, Univerzitet u Beogradu. Od 2002. do 2007. godine radila je logoped na Vojnomedicinskoj akademiji u Beogradu i Domu zdravlja u Gračanici, gde je bila i član komisije za kategorizaciju dece sa smetnjama u razvoju.
Od 2008. godine radi na Fakultetu za specijalnu edukaciju i rehabilitaciju (FASPER), Univerzitet u Beogradu. Doktorsku disertaciju pod nazivom „Leksičke sposobnosti kod dece sa specifičnim jezičkim poremećajem” odbranila je 2018. godine na
FASPER-u gde i trenutno radi kao nastavnik na predmetima Jezički poremećaji kod dece, Smetnje u učenju, Disleksija i Disgrafija i Razvojni jezički poremećaji. Bila je angažovana kao nastavnik na predmetima Poremećaji tečnosti govora na Medicinskom fakultetu u Foči, Univerzitet u Istočnom Sarajevu i Rehabilitacija govorno-jezičkih poremećaja na Pedagoškom fakultetu, Univerzitet u Sarajevu. Autor je 65 naučnih radova i jedne naučne monografije.
Olivera Vilimanović
Master defektolog-logoped, Marte Meo terapeut
Master defektolog-logoped, Marte Meo terapeut
Radila u Stacionaru za autizam 7 godina i kao logoped u stručnom timu Centra za smeštaj dece i omladine sa smetnjama u razvoju 6 godina. Više od 10 godina kao saradnik logoped privatnim vrtićima kao i edukator/podrška roditeljima dece sa autizmom u porodičnom okruženju. Zavrsila 3. nivo Aba pristupa kod prof.F. Charles Mace, BCBA u Splitu. Edukovala se za upotrebu testova: PPVT-HR, NRDLS-HR. Završila za Marte Meo terapeuta, licenca br. 32.199.
Jedan od autora programa "Otvaranje dnevnih boravaka po Srbiji" koji se i dalje realizuje. Autor besplatne aplikacije "Rani razvoj deteta" play story kao i sličnih programa koji su se realizovale kao humanitarne akcije.
2014. osnovala "Logo centar za razvoj i igru" koji danas okuplja veliki broj saradnika različitih specijalnosti.
Mr sci med. Budimirka Simić-Ružić
Magistar medicinskih nauka, logoped i sistemski porodični psihoterapeut
Diplomirala je 1991.g. na Defektološkom fakultetu u Beogradu – smer logopedija. Magistarsku tezu pod nazivom „Osobenosti porodice dece koja mucaju“ odbranila je 2001.g. na Medicinskom fakultetu u Beogradu na odseku psihoterapija. Edukaciju iz sistemske porodične psihoterapije završila 2013.g.
Radila u Zavodu za psihofiziološke poremećaje i govornu patologiju „Prof. Dr Cvetko Brajović“ 27 godina, gde je bila i šef odeljenja za afazije i poremećaj fluentnosti od 2011 do 2017.g. Od 2019.g. radi u Centru za podsticaj razvoja dece i porodice „Korak Napred“, kao logoped i sistemski porodični psihoterapeut.
Autorje više desetina naučno-istraživačkih radova objavljivanih u domaćim i međunarodnim zbornicima i naučnim časopisima. Saradnik u nastavi na Defektološkom i Medicinskom fakultetu univerziteta u Beogradu bila je od 2001. do 2004.g. Učestvovala je kao edukator u akreditovanim edukacijama iz oblasti mucanja.
Član je i jedna od osnivača Udruženja logopeda Srbije (ULS) i bila zamenik predsednika Upravnog odbora ULS-a.
Oblasti interesovanja i kompetencije su dijagnostika i tretman osoba koje mucaju, dijagnostika i tretman dece koja mucaju, savetodavni rad sa porodicama, kao i porodična sistemska psihoterapija.
Jovan Radovanović
Dipl. defektolog-logoped, spec. rehabilitacije i socioterapije, spec. transakcione analize / transakciono-analitički psihoterapeut (pod supervizijom)
Član Upravnog odbora ULS od marta 2024. godine.
U logopedsko-defektološkoj praksi od 2005. godine (19 godina raznovrsnog profesionalnog iskustva u ustanovama zdravstvene zaštite, socijalne zaštite i prosvetnim ustanovama, privatnim centrima). Aktuelno, na radnom mestu nastavnika individualnih logopedskih vežbi u specijalnoj školi. U praksi suportivnog savetodavnog rada (individualni i porodični) od 2006. godine.
U privatnoj psihoterapijskoj praksi (individualna i grupna) od 2017. godine. Relaciono-integrativni, holistički pristup psihoterapiji i savetovanju adolescenata i odraslih osoba. Posebne oblasti interesovanja u domenu logopedije: razvojni poremećaji komunikacije, smetnje u učenju, neurogeni i psihogeni poremećaji komunikacije kod dece i odraslih, neuropsihološki pristup govorno-jezičkoj patologiji. Posebne oblasti interesovanja u domenu psihoterapije i savetovanja: poremećaji raspoloženja, anksiozni poremećaji, reaktivni psihički poremećaji, psihosomatski poremećaji, problemi u području motivacije i/ili postignuća (učenje, rad), teškoće (psiho)socijalne adaptacije, teškoće emocionalne regulacije, problemi
u partnerskim/bračnim odnosima; savetodavni rad sa roditeljima/porodicom.
Dragana Soćanin
Dipl. defektolog-logoped
Članica UO Udruženja logopeda Srbije od decembra 2022. i predsednica Udruženja od marta 2024. godine.
Idejni tvorac i osnivač Udruženja RODITELJ gde je od 2006. do 2016. bila na funkciji predsednice.
Autorka programa ”Centar za rani razvoj” koji je uspostavljen 2012. godine kao model intervencije za podršku ranom razvoju u Srbiji. Program je razvijen uz podršku kancelarije UNICEF-a u Beogradu i podržan od strane grada Beograd koji 2013. godine programu dodeljuje nagradu "Zvezda Beograda".
Više od 18 godina radi sa organizacijama građanskog društva kao trenerica i mentorka u oblasti organizacionog razvoja i izgradnje kapaciteta organizacija, kao i u istraživanju i zastupanju u oblasti prava deteta, ranog razvoja dece, obrazovanja i izgradnje različitih modela podrške u zajednici za decu sa smetnjama u razvoju i invaliditetom i generalno za porodice sa decom u Srbiji i regionu (zapadni Balkan i širi crnomorski region).
Članica UO Udruženja RODITELJ od 2006.
Članica UO Mreže organizacija za decu Srbije od 2014.
Koautor je priručnika za logopede "Artikulacija glasova srpskog jezika: od A do Š" (2023), zbirke logopedskih priča za razumevanje govora i jezika "Vuk Kruškan" (2024) i "Logomućkalice" - priručnika za rad sa decom predškolskog i ranog školskog uzrasta (2024).