Udruženje logopeda Srbije (ULS) je prvo i najstarije strukovno udruženje logopeda u Srbiji.

Udruženje logopeda Srbije je nevladina, neprofitabilna organizacija, osnovana 28. februara 2004. godine u Beogradu, registrovana kao strukovno Udruženje u Ministarstvu za državnu upravu i lokalnu samoupravu i Agenciji za privredne registre (BU 13829/2010).

Normativna akta udruženja logopeda Srbije su autorizovana u Zavodu za intelektualnu svojinu.

Udruženje logopeda Srbije je nastalo na inicijativu logopeda iz prakse, koji su sagledavajući potrebe logopedske delatnosti videli udruživanje logopeda kao neophodnost i kao put ka rešenju strukovnih problema i unapređenju logopedske profesije.

Udruženje logopeda Srbije je svojim programom i planskim dokumentima stavilo u zadatak da afirmiše logopedsku delatnost kao kompetitivnu, profesionalnu i autonomnu delatnost potrebnu našem društvu.

• Uradili smo predlog Zakona o logopedskoj delatnosti i srpskoj logopedskoj Komori.
  • Usvojili smo kodeks etike i profesionalnog ponašanja logopeda i doneli odluku o logopedskim licencama.

PRIMARNI ZADACI UDRUŽENJA LOGOPEDA SRBIJE

• Usvajanje Zakona o logopedskoj delatnosti čime će se ista konačno formalno i pravno regulisati​.​
  • Angažovanje na revidiranju naziva u nomenklaturi zanimanja.
  • Usvajanje Etičkog kodeksa i profesionalnog ponašanja za sve poslove iz oblasti logopedske dijagnostike i tretmana i za ugled profesije u celini.
  • Usvajanje Pravilnika o bližim uslovima za sprovođenje kontinuirane edukacije za zdravstvene saradnike – logopede.
  • Pitanje licenciranja, registracije, izdavanje licenci i kriterijuma za dobijanje naredne licence.
  • Uspostavljanje saradnje sa inostranim Udruženjima logopeda i pristupanje Evropskoj asocijaciji logopeda.

Pogledajte relevantne dokumente u sekciji: Dokumenti