Poziv na IX Simpozijum ULS (7. i 8. decembar, 2024)

Poštovane kolege i saradnici,

Sa velikim zadovoljstvom vas pozivamo na IX Simpozijum Udruženja logopeda Srbije koji će se ove godine održati 7. i 8. decembra u Beogradu sa temom “Transdisciplinarnost u logopediji danas”

Ove godine, fokusiraćemo se na integraciju znanja i veština iz različitih oblasti koje mogu da nam pomognu u istraživačkom i praktičnom radu.

Termin transdisciplinarnost upotrebio je prvi Žan Pijaže tokom konferencije OECD-a o interdisciplinarnosti održane u Nici 1970. godine. Ova koncepcija bila je deo njegovog istraživanja različitih interakcija između disciplina, a iskoristio ga je da opiše oblik saradnje koji prevazilazi granice pojedinačnih disciplina i predstavlja “višu fazu koja sledi interdisciplinarne odnose . . . koja ne bi samo obuhvatala interakcije ili recipročnosti između specijalizovanih istraživačkih projekata, već bi postavila ove odnose unutar ukupnog sistema bez čvrstih granica između disciplina” (Pijaže, 1972). Tako je transdisciplinarnost, nakon interdisciplinarnosti, još jedan stepen dalje od multidisciplinarnog pristupa, koji prosto stavlja doprinose različitih disciplina jedne pored drugih.

Takav pristup obuhvata ono što je u različitim disciplinama istovremeno, ali je i ujedno i preko i izvan svake pojedinačne discipline, te raznorodni stručnjaci zajedno mogu da dođu do rešenja koja su sveobuhvatnija ili nova u odnosu na ono što omogućava samo multidisciplinaran ili interdisciplinaran pristup.

U kontekstu logopedije, transdisciplinarnost zahteva kontinuiranu povezanost i aktivnu saradnju logopeda s drugim profesionalcima kao što su pedijatri, psiholozi, psihijatri, defektolozi, fonijatri, stomatolozi, ortodonti, ORL specijalisti, neurolozi i drugi, ali i sa porodicom koja igra ključnu ulogu koterapeuta u procesu rehabilitacije.

Pozivamo vas da se pridružite predavanjima i diskusijama kako bismo zajedno istražili načine na koje možemo unaprediti saradnju i doprineti postizanju boljih rezultata. Vaše prisustvo će biti dragoceno za sve nas u razvoju logopedije kao nauke i prakse.

Radujemo se vašem dolasku i aktivnom učešću na skupu!

Preuzmite Poziv u celosti gde ćete pronaći detalje o načinu prijavljivanja, visini kotizacije i instrukcije za uplatu.

PREUZMITE POZIV

OBLICI UČEŠĆA I NAČIN PRIJAVLJIVANJA

• Učešće sa izlaganjem
  • Učešće bez izlaganja (uživo ili online)

PRIJAVA SAŽETAKA RADOVA I ROKOVI ZA DOSTAVLJANJE

Ukoliko prijavljujete učešće sa izlaganjem, potrebno je da nam dostavite prijavu najkasnije do 15. jula, 2024. Prijava podrazumeva da nam dostavite:

Neće biti potrebno naknadno dostavljanje celih radova.

• DVA formulara o vašim referencama koje možete skinuti sa našeg sajta ovde:
    1. Formular za biografije predavača –  ZUOV
    2. Formular za biografije predavača – Komora socijalne zaštite

Molimo Vas da u oba formulara popunite sva polja, u suprotnom nećemo moći da izvršimo prijavu Vašeg izlaganja prilikom akreditacije skupa kod ZUOV-a i Komore.

• Dokaz o uplati kotizacije

Sažetak, zajedno sa oba formulara o referencama i dokazom o uplati kotizacije pošaljite na mejl:  ulskongres@gmail.com

U naslovu mejla je potrebno da stoji: Prijava sažetka rada za IX Simpozijum ULS [Ime i Prezime autora]

Predviđeno vreme trajanja izlaganja je 10-15 minuta.

PRIJAVA UČEŠĆA BEZ IZLAGANJA

Prijave se šalju na mejl ulskongres@gmail.com sa dokazom o uplati kotizacije.

Tekst mejla  treba da sadrži:

• ime i prezime,
  • radno mesto,
  • kontakt telefon,
  • e-mail adresu
  • naznaka da li se prijavljujete za učešće online ili uživo
  • dokaz o uplati kotizacije

Ukoliko uplaćujete za više osoba, naznačite nam to u mejlu i navedite potrebne podatke za sve osobe koje prijavljujete.

KOTIZACIJA UKLJUČUJE:

• Pristup Simpozijumu za oba dana
  • Osveženja i ketering u pauzama
  • Objavljivanje apstrakta u Zborniku koji će biti katalogizovan
  • Propratni materijal i Zbornik radova u elektronskoj formi
  • Sertifikat za učesnike

Simpozijum će biti akreditovan kod Zavoda za unapređivanje obrazovanja i vaspitanja (ZUOV) i Komore socijalne zaštite.

Radujemo se još jednom druženju kojim ćemo ove godine obeležiti 20. rođendan Udruženja.